Tani kredyt na zakup ciągnika i innych maszyn rolniczych

Zakup maszyn i urządzeń dla każdej firmy jest ogromnym wydatkiem. Istnieją parę lat na rynku i osiągając odpowiednio wysokie dochody można pozwolić sobie na zainwestowanie, ale co jeśli funduszy brak? Pożyczka jest dzisiaj najlepszym ze sposobów by kupić wyposażenie dla gospodarstwa rolnego. Kredyt na maszyny lub ciągnik, załatwia sprawę od ręki, toteż i działalność ma szansę rozwijać się i przynosić zyski. Jak dostać kredyt na traktor?

Po pierwsze: środki na zakup maszyn dla rolnictwa są dość korzystnie oprocentowane. Okres kredytowania w zależności od tego czy bierzemy pożyczkę na ciągnik używany czy też nowy- odpowiednio od 6 miesięcy do 8 lat i od 6 miesięcy do lat 10. Tak przedstawia się oferta w większości banków.

Po drugie: kredytobiorca może skorzystać ze sfinansowania kredytem także dodatkowych kosztów kredytowych jak i ubezpieczenia dodatkowego dla siebie. Sam kredyt także można ubezpieczyć. Oferta bankowa to w także pożyczka zakup przyczep i naczep a nie tylko samych ciągników. Oprocentowanie kredytu na traktor może wynosić od 7 d 11 procent, zależnie od zabezpieczenia zobowiązania i ryzyka jakie ponosi bank. Sam przedmiot finansowania również wpływa na koszty kredytu.

Maszyny i urządzenia można zakupić korzystają z kredytu inwestycyjnego dla rolnictwa. Najczęściej wymaga on wkładu własnego jednak nie większego jak 20% całej kwoty. Sytuacja przedstawia się nieco inaczej niż w przypadku kredytu hipotecznego dla rolnictwa, ponieważ tutaj zabezpieczeniem kredytu jest przewłaszczenie lub zastaw na zakupionych maszynach jak też cesja praw z polisy ubezpieczeniowej. Zatem kupno wyposażenia dla rolnictwa wymaga mniej formalności przy podpisywaniu umowy kredytowej.

Ponieważ dotacje na zakup maszyn rolniczych w znacznej mierze ograniczono, rolnicy mogą i powinni korzystać z finansowania fabrycznego. Jest to nic innego jak pożyczka oferowana przez sprzedającego ciągniki lub inne maszyny dla rolnictwa. Jest ona o tyle korzystna, że nie jest oprocentowana a jeśli już to bardzo nisko, ponadto korzystający z takiego finansowania ponosi jedynie symboliczne koszty obsługi pożyczki. Jednakże tutaj wkład własny jest już nieco wyższy niż w przypadku kredytów na kupno traktora ponieważ wynosi od 25% do nawet 50%.